Strona Samorządowego Przedszkola "Lajkonik" nr 87 w Krakowie

Dla Przedszkola „Lajkonik” wykonaliśmy nową stronę internetową skierowaną przede wszystkim do rodziców. Bo to rodzice są głównymi odbiorcami stron przedszkoli. Chcieliśmy uniknąć stworzenia kolejnego serwisu „dla dzieci”, pamiętając o tym, że nawet starszaki, czyli 6-latki nie będą szukać informacji o przedszkolu w internecie :). Bardzo ucieszyło nas to, że nasze spostrzeżenia pokrywały się z oczekiwaniami Pani Dyrektor Przedszkola :).

Przed przystąpieniem do realizacji przeprowadziliśmy również małe badania wśród grupy docelowej = rodziców dzieci przedszkolnych i rodziców wybierających przedszkole dla swojego dziecka. Komentarze pytanych przez nas osób były zgodne: strona przedszkola powinna być prosta i czytelna; na większości stron przedszkoli trudno cokolwiek znaleźć, są zbyt kolorowe i dziecinne. Ważne dla rodziców było również to, żeby serwis był dostępny na urządzeniach mobilnych a najważniejsze informacje, takie jak dane kontaktowe, jadłospis, plan dnia czy opłaty zostały wyróżnione na pierwszej stronie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć aktualności oraz kalendarza wydarzeń i galerii zdjęć, które również przyciągają uwagę rodziców.


Portfolio
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe