Dodawanie mapy do strony internetowej z użyciem ICEberg CMS 5

Unsplash / KOBU Agency

2024-05-14 14:52
2 minuty czytania

Instrukcja widżetu Lokalizacji w ICEberg CMS 5. 

Stworzenie strony głównej

Aby dodać mapę na swojej stronie najpierw wchodzimy w zakładkę Lokalizacje, która znajduje się na liście rozwijalnej po lewej stronie naszego CMSa. Zobaczymy tutaj wszystkie lokalizacje, które do tej pory stworzyliśmy.


Aby utworzyć nową Lokalizację naciskamy przycisk Dodaj w prawym górnym rogu IceBerga.

Po naciśnięciu pokaże nam się pole do wpisania nazwy. Wpisujemy nazwę (slug sam się wypełni) i klikamy przycisk Zapisz.

Po utworzeniu Lokalizacji klikamy na przycisk Edytuj po prawej stronie i przechodzimy do edycji naszego slajdera. Pierwsze dwa pola to nazwa i slug, który ustaliliśmy podczas tworzenia naszej lokalizacji. Następne pola odpowiadają za Miasto, Ulice, Kod pocztowy i Kraj. Wpisujemy tam dane, w jakim miejscu ma się pojawiać pinezka na mapiena naszej stronie. 

Następnie uzupełniamy szerokość i długość geograficzną. Najlepiej to zrobić poprzez wejście na Google Maps i zaznaczeniu miejsca, które chcemy. Pokażą nam się wtedy długość i szerokość geograficzna i możemy to skopiować na stronę.

 

Następnie możemy ustawić opis naszej mapy, link, do którego będzie nas przenosić mapa i kategorię. 

Możemy też zaznaczyć checkboxa, który odpowiada za to, że mapa będzie nam się ładować tylko w momencie, kiedy użytkownik na nią kliknie. Ostatnią funkcją jest obrazek przed załadowaniem mapy, który możemy ustawić.


Później zapisujemy naszą lokalizację. Jeżeli mamy kilka Lokalizacji możemy utworzyć z nich Mapę Zbiorczą. Możemy ustawić tutaj kilka lokalizacji na jednej mapie. Możemy też ustawić lokalizacje środkującą oraz przybliżenie mapy
Możemy przejść do ustawień, wybieramy tutaj API map pomiędzy Mapami Open Layers a Mapami Google. Uważam, że z powodu braku konieczności klucza API, wybór Map Open Layers jest lepszy. Możemy tutaj zmienić także domyślne przybliżenie lokalizacji oraz map. Możemy też zmienić obraz naszego znacznika.
Aby dodać naszą lokalizację na stronę wchodzimy w strukturę, tworzymy nową sekcję z edytorem i klikamy przycisk dodawania widżetów. Wybieramy naszą Lokalizację i dodajemy ją na stronę. Później zapisujemy zmiany.

 

Tak wygląda nasza mapa na stronie.Stworzył: Kajetan Korpak

 


Blog Artykuły
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe