III Festiwal Informatyczny: Dążymy do doskonałości

III Festiwal Informatyczny: Dążymy do doskonałości

Zakończył się 3. Festiwal Informatyczny, którego sponsorem ponownie był Krakweb.pl. Uczestnictwo w wydarzeniu, poziom merytoryczny oraz organizacyjny, a także rozstrzygnięcie i Grand prix dla Grzegorza Piwowarczyka dały dam dużo satysfakcji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Foto: shutterstock
shutterstock

Oceniłem i krótko skomentowałem poniżej prace, które miałem okazję oglądać. Nie miałem niestety okazji być do samego końca, jednak obejrzane występy pokazały wysoki poziom uczestników, co bardzo cieszy.

Startowali:

w kategorii: aplikacja flash:

 • Michał Skawiańczyk, Artur Krasiński ZSŁ - Niezdarna Pizza

Aplikacja do nakładania kawałków pizzy na ciasto wypadła poniżej moich oczekiwań, choć sam pomysł ciekawy i można go rozwinąć. Moja ocena to 3,5 na 6 punktów.

w kategorii usprawnienie szkoły lub innej instytucji pożytku publicznego:

 • Bartłomiej Grzebinoga - ZS nr 1 - Wykresy - Java

Prosty funkcjonalnie, ale ciekawy i niesamowicie łatwy w obsłudze program do generowania wykresów funkcji liniowych i nieliniowych (m.in. wielomianów i funkcji kwadratowych). 4,5/6

 • Arkadiusz Burnet - ZS nr 1 - nauka c++

Ciekawy program do nauki języka programowania. Warty do kontynuowania i opublikowania w internecie. 4,5/6

 • Łukasz Obszyński - ZS nr 1 - Programy do nauki języków obcych

3,0/6

w kategorii aplikacja www:

 • Grzegorz Piwowarczyk - ZSŁ - Semantic CMS

Semantyka rządzi. Przynajmniej u Grześka. Przeniósł on do rzeczywistości ideę małego, łatwego w obsłudze systemu CMS. Sporo błędów można wytknąć w intuicyjności budowy pojedynczej strony i jej obsługi (np. budowa tekstu jednej podstrony z dodawanych w kilku krokach klocków, za to obniżam ocenę), ale błędy te możnaby wyeliminować po jednej krótkiej konsultacji (Grzesiek zapraszam;)). Poza tym imponująco. Projekt na poziomie, który w krótkim okresie może wystarczyć do pierwszych wdrożeń komercyjnych. 5,0/6

 • Michał Sordyl - ZSŁ - Fiszka - Twój sposób na słówka!

Nie jestem fanem nauki słówek z karteczek więc w mojej ocenie program wypadł słabo i nie rozumiem jego innowacyjności. Nie skorzystałbym, ale jeżeli dałoby się dostosować program do jednego z programów nauczania w szkołach językowych autor mógłby odnieść sukces. 3,5/5

 • Wojciech Sroka - ZSŁ - forage

Wyszukiwarka internetowa. Jeżeli Wojtek znajdzie inwestora i wsparcie dla swoich projektów możemy mieć wkrótce w polsce nareszcie wartościową wyszukiwarkę i Google nie zwiększy swojego udziału w rynku do 100%. Niesamowicie interesujący temat do rozwoju i dalszych badań. Wątpliwości pozostają natomiast co do algorytmu, który na tym etapie stosunkowo łatwo jak się wydaje można oszukać. 5,0/6

 • Bartłomiej Gruszka - ZSŁ - zmniejsz.net - zmniejszanie zdjęć on-line

Miniportal do zmniejszania i nakładania efektów na zdjęcia. Miało być super prosto i pomijając jedną listę 3-kolumnową z około 15 opcjami rzeczywiście tak było. Ciekawe narzędzie, po drobnej korekcie i liftingu graficznym może stać się narzędziem stosowanym codziennie przez tysiące młodych ludzi w Polsce (każdy musi zmniejszyć w końcu swoje zdjęcie przed wgraniem na Naszą-klasę. Dodatkowe punkty za pomysł, gotowy do odniesienia sukcesu na rynku. 5,0/6

 • Paweł Walaszek - ZSŁ - myDump

Mój śmietnik Pawła niestety mi nie zaimponował. Nie lubię nieładu. Idea wgrywania zdjęć, flashy, filmów w jedno miejsce aby się nimi dzielić na rozwijającej się w dół stronie nie ma większego prawa bytu. Od strony programistycznej jednak ciekawe narzędzie, które można wykorzystać w szczególnych wypadkach np do pracy grupowej w firmie.

 • Paweł Bełza - ZSŁ - Fryk Tube

3,0/6

w kategorii program:

 • Iwona Klimowska, Krzysztof Bochenek, Natalia Tłustowska - CKU - mikroprocesorowe sterowanie elementami układu innowacyjnej jednostki napędowej. 5,0/6 (pozostałych prac nie miałem niestety okazji oglądać)
 •  Grzegorz Rudnicki - ZSE nr 1 - HelpBoy
 • Marcin Wandas - ZSE nr 1 - Graphcalc
 • Dominik Bylica - ZSE - Mlecz-0.2. Tworzenie wielostronicowych dokumentów za pomocą specjalnych znaczników.
 • Artur Gdański - ZSŁ - eXtreme Graphics System
 • Damian Romek - ZSŁ - UltimatePlayer 

w kategorii grafika 2D i 3D:

 • Jakub Stępień - ZSE - Internauta to wilk wygłodniały
 • Maciej Antosiewicz - ZSE - Freedom rider
 • Mateusz Kulawik - ZSŁ - 1042 Universe
 • Piotr Kotula - ZSŁ - Ucieczka

Triumfował znany nam dobrze Grzegorz Piwowarczyk, który praktyki w Krakweb.pl odbywał w lutym tego roku i jak widzę po efektach jego pracy wyniósł sporo wniosków z pracy nad ICEportal 3 CMS, czego efektem było stworzenie swojej własnej aplikacji typu CMS, która służyć będzie m.in. do zarządzania stroną szkoły - Technikum Łączności.

Dziękujemy za gorące przyjęcie i gratulujemy Pani Marcie Stefańczyk organizacji, a Grześkowi zwycięstwa.

Na koniec muszę jeszcze dodać, że nie mieliśmy żadnego wpływu na wynik konkursu (nie byliśmy z Justyną nawet w jury) i nasze sympatie nie miały żadnego wpływu na werdykt ;).

 Do zobaczenia za rok!

Autor:

Przeczytaj również

Dyskusja

Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you