system b2b

System B2B to skrót oznaczający ogół wzajemnych relacji i zaistniałych transakcji pomiędzy dwoma firmami. Pochodzi z angielskiego Business to Business i jest używany na całym świecie. Ważne jest rozróżnienie B2B(ang. Business-to-Business) od B2C (ang. Business to Consumer) gdzie pierwszą stroną relacji jest firma, a drugą klient. W sektorze informatycznym skrót B2B powiązany jest ściśle z systemami B2B ułatwiającymi i automatyzującymi współpracę między firmami. Średnie i duże przedsiębiorstwa korzystające z wielu dostawców często korzystają z systemów automatyzujących wymianę informacji między nimi - poprzez wykorzystanie systemów informatycznych zarządzających danymi o sprzedaży czy terminach dostaw. Systemy B2B są także popularne wśród małych firm. Możemy wyróżnić dwa podstawowe modele rynku elektronicznego występującego w systemie B2B. Są to: rynek horyzontalny i wertykalny. Rynek wertykalny obejmuje swoim działaniem zakres jednego sektora lub branży. Rynek horyzontalny obejmuje wymianę handlową w obrębie firm pochodzących z różnych branż. Przeczytaj artykuły poniżej!

Integracja systemów B2B

W przypadku jednak gdy przedsiębiorstwo używa wielu systemów, nie korzystając z systemu B2B do obsługi wszystkich procesów i działów firmy, potrzebna jest integracja.

Czytaj więcej

System B2B - co to jest?

B2B to skrót oznaczający ogół relacji i transakcji pomiędzy dwoma firmami. Pochodzi z angielskiego Business to Business i jest używany na całym świecie. Nie pomyl B2B z B2C (ang. Business to Consumer) gdzie jedną stroną relacji jest firma,...

Czytaj więcej
Zamknij

Jesteśmy poza biurem, zostaw telefon a oddzwonimy do Ciebie.

 

Krakweb Twój nr telefonu będzie wykorzystany tylko jednorazowo, jeżeli nie wyrazisz zgody to nie zadzwonimy więcej do Ciebie.

We will call you